in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 22 АВГУСТ

Thermometer with high temperature on the city with glowing sun background. Heatwave concept

Времето денес:

 

Сончево и многу топло со мала до умерена локална облачност. Попладне ќе има изолирана појава на нестабилна облачност со краткотраен пороен дожд и грмежи. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од североисточен правец. UV=8

Во Скопје сончево и многу топло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен северен ветер.

Во текот на работнава седмица ќе се задржи многу топло време со дневна температура која на повеќе места ќе надминува 35 степени. Насекаде ќе биде активирано жолто, а во некои делови и портокалово ниво на опасност од висока температура.
Од утре во попладневните часови ќе има појава на нестабилна облачност со локален пороен дожд и грмежи, особено во четврток и сабота.

Како ви се допаѓа?

-1 поени
Upvote Downvote