in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 22 ЈУНИ 2023

Времето денес:

 

Сончево и топло, попладне со мала до умерена локална облачност и услови за краткотраен пороен дожд и грмежи во планинските подрачја. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. UV = 8

Во Скопје сончево и топло со мала облачност и со слаб ветер од северен правец.

Денес и утре ќе преовладува претежно стабилно и топло време, освен во планинските подрачја каде ќе има изолирана појава на краткотраен пороен дожд и грмежи. За време на викендов ќе има промена на времето, наместа ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи, засилен ветер и пад на температурата за неколку степени.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote