in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 23 МАЈ 2023

Времето денес:

 

Претпладне сончево со мала до умерена облачност, а од пладневните часови ќе биде нестабилно со локален пороен дожд, грмежи, засилен ветер и услови за појава на град.

Во Скопје сончево со умерена облачност, попладне во делови од котлината со услови за пороен дожд, грмежи и засилен ветер.

Следува период на променливо облачно и топло време, во попладневните часови наместа нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер и услови за изолирана појава на невреме со силен ветер и појава на град.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote