in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 25 ОКТОМВРИ 2023

Времето денес:

 

Променливо облачно со повремени врнежи од дожд. Ќе дува умерен, наместа засилен ветер од југозападен правец. Попладне во западните делови врнежите наместа ќе бидат пообилни.

Во Скопје променливо облачно, попладне со повремени врнежи од дожд. Ќе дува слаб ветер од променлив правец.

До петок времето ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд и со умерен, наместа засилен ветер од југозападен правец. Денес попладне во западните делови врнежите наместа ќе бидат пообилни, а утре ќе има и услови за појава на ретки грмежи. Потоа времето ќе биде стабилно и релативно топло.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote