in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 27 ЈУЛИ 2023

Времето денес:

 

Во утринските часови променливо облачно, во западните и во северните делови со локален дожд. Преку денот сончево со мала до умерена облачност, ветровито и значително посвежо. Ќе дува засилен ветер од северозападен правец, особено изразен долж Повардарието и во источните делови (на повеќе места со брзина над 60 км/час). UV=8

Во Скопје наутро променливо облачно, преку денот сончево со мала до умерена облачност и со засилен ветер од северозападен правец.

Денес ќе дува засилен северен ветер, особено долж Повардарието и во источните делови, а дневната температура значително ќе се намали. Потоа до недела ќе се задржи стабилно време со свежи ноќи и просечна дневна температура.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote