in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 27 ОКТОМВИ 2023

Времето денес:

 

Променливо облачно со сончеви периоди. Попладне и кон крајот на денот претежно во северозападните делови ќе има повремен локален дожд. Ќе дува умерен до засилен ветер од јужен правец.

Во Скопје променливо облачно со слаб до умерен ветер од јужен правец.

Од утре ќе преовладува сончево и релативно топло време. По одделни котлини ќе има услови за појава на утринска магла.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote