in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 28 ЈАНУАРИ

Времето денес:

 

Променливо облачно и студено, на места со провејување на слаб снег. Ќе дува умерен, а долж Повардарието повремено засилен ветер од северен правец.

Во Скопје променливо облачно со умерен, повремено засилен ветер од северен правец.

За време на викендот времето ќе биде променливо облачно и студено, на места со провејување на слаб снег. Ќе дува умерен, а долж Повардарието повремено засилен ветер од северен правец. Потоа и во следните денови ќе се задржи студено време, со утрински температури кои насекаде ќе бидат под нула, а услови за повремен снег ќе има во вторник.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote