in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 28 ЈУЛИ 2023

Thermometer with high temperature on the city with glowing sun background. Heatwave concept

Времето денес:

 

Сончево со мала до умерена облачност попладне и со слаб до умерен ветер претежно од југозападен правец. UV=9

Во Скопје сончево со краткотрајно наоблачување и со слаб променлив ветер.

До недела времето ќе се задржи стабилно, со свежи ноќи. Дневните температури ќе се покачат но ќе бидат во рамките на просечните за овој дел од годината. Во понеделник облачноста ќе се зголеми и ќе има услови за појава на нестабилност со краткотраен пороен дож и грмежи.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote