in

УбавоУбаво

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 28 МАРТ 2024

Времето денес:

 

Сончево со мала локална облачност. Ќе дува умерен до засилен, а наместа повремено силен ветер (60 km/h) од југозападен правец.

Во Скопје сончево со мала облачност. Ќе дува умерен, повремено засилен ветер од југозападен правец.

Следува период на сончево и топло време со пораст на температурата.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote