in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 28 ОКТОМВРИ 2023

Времето денес:

 

Сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен, а во западните делови повремено засилен ветер од југозападен правец.

Во Скопје сончево со мала до умерена облачност и со слаб југозападен ветер.

Продолжува периодот на релативно топло време за овој период од годината. Денес ќе дува умерен, а во западните делови повремено засилен ветер од југозападен правец. Потоа во следните денови по одделни котлини ќе има појава на утринска магла. Кон средината на неделата се очекуваат локални врнежи од дожд.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote