in

УбавоУбаво

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 29 ФЕВРУАРИ 2024

Времето денес:

 

Променливо облачно со повремени врнежи од дожд, наместа пообилни, особено во текот на ноќта. Ќе дува слаб до умерен, а долж Повардарието и во источните делови засилен ветер од југоисточен правец.

Во Скопје променливо облачно со повремен дожд. Ќе дува умерен, повремено засилен ветер од југоисточен правец.

За време на викендот времето ќе биде сончево и релативно топло со мала до умерена облачност.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote