in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 29 јули 2023

Времето денес:

 

Сончево, попладне со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец. UV=9

Во Скопје сончево со мала облачност и со слаб променлив ветер.

За време на викендов ќе се задржи претежно стабилно и топло време со пониски утрински температури. Во понеделник ќе има локален развој на нестабилна облачност со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Потоа повторно ќе настапи стабилизирање на времето.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote