in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 29 ЈУНИ

Времето денес:

 

Сончево со мала до умерена облачност, а претежно во западните делови променливо облачно со локален пороен дожд и ретки грмежи. Ќе дува умерен, долж Повардарието повремено засилен ветер од северозападен правец. UV=7

Во Скопје сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од северен правец. Во делови од котлината ќе има услови за краткотраен дожд.

Од утре температурата ќе биде во постепен пораст, но за време на викендот времето ќе биде променливо облачно и нестабилно со пороен дожд и грмежи особено во сабота кога се очекува и локално невреме.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote