in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 3 ЈУЛИ 2023

Времето денес:

Сончево и топло со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од северен правец. Претежно во североисточните делови ќе има услови за краткотраен дожд. UV=8

Во Скопје сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен северен ветер.

До утре до пладневните часови ќе се задржи претежно стабилно. Утре попладне претежно во западните делови, а во среда на повеќе места повторно ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи, засилен ветер и со услови за појава на локално невреме.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote