in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 3 МАРТ

Времето денес:

 

Променливо облачно со кратки сончеви периоди и со повремени врнежи од дожд. Ќе дува слаб ветер од јужен правец.

Во Скопје променливо облачно со повремен дожд.

Во следниот период ќе се задржи променливо облачно време со повремени врнежи од дожд. Пообилни врнежи ќе има утре. Во недела попладне и во понеделник ќе има преодно стабилизирање на времето, а од вторник се очекуваат нови локални врнежи од дожд.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote