in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 30 ЈУНИ

Времето денес:

 

Сончево и топло со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Максималната температура ќе биде во интервал од 25 до 33 степени. UV=8

Времето и метеоролошки параметри за Скопје: Сончево и топло, попладне со мала до умерена облачност и со слаб југоисточен ветер. T= 31 °C, P= 979 hPa, U= 28 %, V= 2 m/s.
(Т- температура, P- притисок, U- релативна влажност, V- средна брзина на ветер)

Утре попладне и во недела времето ќе биде променливо облачно, на повеќе места нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Локално процесите ќе бидат во форма на невреме со интензивен пороен дожд, силен ветер и појава на град. Во почетокот на следната седмица ќе настапи преодно стабилизирање на времето.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote