in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 31 МАРТ 2023

Времето денес:

 

Сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен, а во западните делови повремено засилен ветер од западен правец.

Во Скопје сончево со мала до умерена облачност и со слаб ветер променлив правец.

За време на викендот времето ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и релативно топло. Во попладневните часови ќе има краткотраен локален дожд со ретки грмежи. Утре ќе дува умерен до засилен ветер од југозападен правец. Во понеделник под влијание на нов влажен и постуден бран ќе има врнежи од дожд, на места пообилни, засилен ветер и пад на температурата. На планините и на некои повисоки места врнежите ќе бидат од снег.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote