in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 4 АПРИЛ 2023

Времето денес:

 

Променливо облачно и студено со повремени врнежи од дожд, а на планините и на некои повисоки места од снег. Ќе дува умерен, а долж Повардарието засилен ветер од северен правец.

Во Скопје облачно и студено, претпладне со слаб дожд. Ќе дува засилен ветер од северен правец.

Утре времето ќе биде променливо облачно и студено со повремени слаби врнежи кои на повисоките места и на планините ќе бидат од снег. Ќе дува умерен, долж Повардарието засилен ветер од северен правец. Од утре до петок утринските температури на места ќе се спуштаат под нула.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote