in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 4 ДЕКЕМВРИ 2023

Времето денес:

 

Претпладне понекаде вдолж Повардарието ќе засилува северен ветер. Преку денот ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност и ќе дува слаб до умерен ветер од северен до северозападен правец.

Во Скопје претежно сончево со мала облачност и со слаб до умерен ветер од северен правец поизразен во претпладневните часови.

Утре преку денот ќе преовладува облачно време. Од вечерните часови од северозапад ќе започнат врнежи од дожд, на високите планини од снег, а во четврток снег ќе има и понекаде на северозападот и на повисоките места. Врнежите ќе престануваат во текот на денот, а нови врнежи се очекуваат на почетокот на следниот викенд. Услови за појава на магла ќе има особено утре и во среда наутро.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote