in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 6 ФЕВРУАРИ 2024

Времето денес:

 

Сончево и натпросечно топло, попладне со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб ветер претежно од југозападен правец. Максималната температура ќе биде во интервал од 13 до 21 степени.

Времето и метеоролошки параметри за Скопје: Сончево и тивко со мала локална облачност.
T= 16 °C, P= 985 hPa, U= 45 %, V= 2 m/s.
(Т- температура, P- притисок, U- релативна влажност, V- средна брзина на ветер)

Во следните денови ќе се задржи стабилно и суво. Наутро ќе има услови за појава на магла по одделни котлини. Во текот на работната недела дневните температури ќе бидат над просекот за овој период од годината иако постепено ќе опаѓаат.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote