in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 6 ЈУЛИ 2023

Времето денес:

 

Сончево и топло со мала до умерена облачност. Попладне ќе има локален развој на нестабилна облачност со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. UV=8

Во Скопје сончево и топло со мала до умерена облачност. Попладне во делови од котлината ќе има развој на нестабилна облачност проследена со пороен дожд, грмежи и засилен ветер.

Денес од пладневните часови ќе има локален развој на нестабилна облачност со пороен дожд, грмежи и засилен ветер, а во петок ќе има изолирана појава на краткотрајна нестабилност. Во деновите од викендот ќе дува засилен, долж Повардарието и во источните делови повремено силен ветер од северен правец (над 60 km/h) што ќе услови намалување на дневната температура. Од понеделник дневните температури ќе бидат во позначителен пораст.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote