in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 6 ЈУНИ 2023

Времето денес:

 

Претпладне сончево со умерена облачност поголема во западните делови, а попладне особено во западниот и северниот дел ќе биде нестабилно со краткотраен пороен дожд, грмежи и засилен ветер, локално во форма на краткотрајно невреме.

Во Скопје претпладне со умерена облачност, а попладне во делови од котлината ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи, засилен ветер и услови за изолирана појава на град.

Утре условите за пороен дожд со грмежи краткотрајно ќе се намалат со исклучок на северозападот каде што попладне ќе има појава на пороен дожд проследен со грмежи и засилен ветер. Поинтензивни процеси повторно ќе има од четврток и кон деновите од викендот.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote