in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 6 СЕПТЕМВРИ 2023

Времето денес:

 

Сончево со мала до умерена облачност. Претежно во јужните делови ќе има зголемување на облачноста и појава на локален дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од источен правец кој во југозападните делови краткотрајно ќе засилува. УВ=5

Во Скопје сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од североисточен правец.

Во следните денови се очекува стабилно и потопло време.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote