in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 7 ЈУНИ 2023

Времето денес:

 

Претпладне сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од југоисточен правец, попладне ќе има изолирана појава на пороен дожд проследен со грмежи.

Во Скопје претпладне со умерена облачност, попладне во делови од котлината ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер.

Во следните денови се очекува во попладневните часови на повеќе места да биде нестабилно со дожд и грмежи и локална појава на поинтензивни процеси во вид на невреме. Температурите ќе бидат без поголема промена.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote