in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 7 НОЕМВРИ 2023

Времето денес:

 

Сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб, а кон крајот на денот наместа умерен ветер од јужен правец.

Во Скопје сончево со мала до умерена облачност и со слаб променлив ветер.

Под влијание на влажен бран утре времето ќе биде облачно со повремени врнежи од дожд, пообилни во западните и северните делови (над 20 l/m2). Наместа врнежите ќе бидат поројни и проследени со појава на грмежи. Преодно стабилизирање на времето ќе има во четврток. Нов влажен бран се очекува во петок попладне и во сабота кога ќе има врнежи од дожд проследени со локална појава на грмежи и засилен ветер од јужен и југозападен правец. Температурата од утре осетно ќе се намали.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote