in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 8 МАРТ

Времето денес:

 

Променливо облачно со сончеви периоди. Ќе дува слаб, а во западните делови умерен ветер претежно од западен правец.

Во Скопје променливо облачно со сончеви периоди и со слаб до умерен ветер од јужен правец.

Во петок и недела ќе преовладува променливо облачно време со повремени врнежи од дожд и ретки грмежи. Во останатите денови од периодот ќе преовладува стабилно и топло време.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote