in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 9 НОЕМВРИ 2023

Времето денес:

 

Сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб ветер од променлив правец. Ќе дува слаб ветер од променлив правец.

Во Скопје сончево со мала облачност. Ќе дува слаб ветер од југоисточен правец.

Од утре попладне под влијание на нов влажен и постуден бран времето ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд, а на повисоките планини врнежите повремено ќе преминуваат во снег. Во петок и сабота ќе дува засилен ветер од јужен и југозападен правец.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote