in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 3 ЈУНИ

Времето денес:

 

Сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен, а вдолж Повардарието повремено засилен ветер од северозападен правец. Попладне во западните планински подрачја ќе има услови за краткотраен дожд. УВ=7

 

Денес, Четврток 03.06.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +10° 78%
06-12 +14° 48%
12-18 +23° 22%
18-24 +19° 44%
Утре, Петок 04.06.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +13° 66%
06-12 +9° 74%
12-18 +22° 25%
18-24 +23° 27%
Сабота 05.06.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +15° 42%
06-12 +10° 75%
12-18 +24° 28%
18-24 +26° 24%
Недела 06.06.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +13° 46%
06-12 +17° 55%
12-18 +28° 29%
18-24 +23° 39%
Понеделник 07.06.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +16° 58%
06-12 +17° 76%
12-18 +22° 57%
18-24 +20° 87%
Вторник 08.06.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +16° 92%
06-12 +18° 85%
12-18 +24° 52%
18-24 +21° 58%
Среда 09.06.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +14° 98%
06-12 +19° 72%
12-18 +25° 41%
18-24 +22° 48%

 

Временска најава:

 

До сабота времето ќе биде стабилно со пораст на температурата на воздухот. Во недела попладне ќе има локална појава на пороен дожд и грмежи, а во почетокот на наредната седмица се очекува да биде нестабилно на повеќе места.

 

Актуелно предупредување:

 

Нема

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote