in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 26 ЈАНУАРИ

Времето денес:

Променливо облачно, на места ќе провејува снег, особено претпладне во западните и северните подрачја. Ќе дува умерен до засилен ветер од северен правец.
Максималната температура ќе биде во интервал од -4 до 5 степени.
Времето и метеоролошки параметри за Скопје: Променливо облачно со услови за слаб снег. Ќе дува умерен до засилен северен ветер.

Денес, Среда 26.01.2022
време прогноза °C влажност
00-06 -9° 36%
06-12 -6° 39%
12-18 +3° 40%
18-24 -2° 69%
Утре, Четврток 27.01.2022
време прогноза °C влажност
00-06 -5° 63%
06-12 -3° 69%
12-18 +4° 40%
18-24 58%
Петок 28.01.2022
време прогноза °C влажност
00-06 84%
06-12 -7° 76%
12-18 +2° 43%
18-24 +2° 51%
Сабота 29.01.2022
време прогноза °C влажност
18-24 86%
18-24 -1° 69%
18-24 +4° 47%
18-24 -1° 61%
Недела 30.01.2022
време прогноза °C влажност
18-24 -5° 83%
18-24 -5° 55%
18-24 +2° 43%
18-24 65%
Понеделник 31.01.2022
време прогноза °C влажност
18-24 -1° 56%
18-24 -3° 55%
18-24 +5° 42%
18-24 -1° 46%
Вторник 01.02.2022
време прогноза °C влажност
18-24 -4° 41%
18-24 -5° 44%
18-24 +1° 80%
18-24 +1° 72%

Временска најава:

Во следните денови ќе преовладува стабилно време со појава на утринска магла по котлините. До петок ќе дува слаб до умерен, а вдолж Повардарието повремено засилен ветер од јужен правец. Утринските температури ќе бидат позитивни, а дневните во значителен пораст.

Актуелно предупредување:

Нема

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote