in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 21 МАРТ

Времето денес:

Времето во Македонија денеска претпладне ќе биде сончево, попладне со мала до умерена облачност. Ќе дува умерен до засилен ветер од североисточен правец.

Максималните дневни температури ќе се движат во Скопје 11 Целзиусови степени, Маврово2 , Охрид, Битола и Крива Паланка 7, Берово 6, Кавадарци 11 и Дојран 13.

Утре ќе имаме сончево време, со мала до умерена облачност, поголема во источните делови. Ќе дува засилен, на места силен ветер од северен правец. Дневните температури ќе бидат во пораст – од 6 до 15 степени.

Денес, Понеделник 21.03.2022
време прогноза °C влажност
00-06 -1° 57%
06-12 +2° 37%
12-18 +9° 25%
18-24 +3° 51%
Утре, Вторник 22.03.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +4° 73%
06-12 -1° 61%
12-18 +11° 33%
18-24 +8° 47%
Среда 23.03.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +2° 75%
06-12 80%
12-18 +12° 34%
18-24 +8° 50%
Четврток 24.03.2022
време прогноза °C влажност
18-24 +1° 76%
18-24 +1° 62%
18-24 +16° 31%
18-24 +10° 41%
Петок 25.03.2022
време прогноза °C влажност
18-24 +3° 60%
18-24 +2° 60%
18-24 +17° 34%
18-24 +10° 40%
Сабота 26.03.2022
време прогноза °C влажност
18-24 +2° 82%
18-24 +3° 71%
18-24 +16° 27%
18-24 +13° 37%
Недела 27.03.2022
време прогноза °C влажност
18-24 +5° 83%
18-24 +3° 71%
18-24 +16° 27%
18-24 +13° 37%

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote