in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 8 ЈУЛИ

Времето денес:

 

Сончево и многу топло, во источните делови со мала облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен, на југоистокот од југоисточен правец. УВ=9

 

Денес, Четврток 08.07.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +20° 63%
06-12 +24° 44%
12-18 +35° 25%
18-24 +32° 37%
Утре, Петок 09.07.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +24° 57%
06-12 +20° 75%
12-18 +32° 33%
18-24 +35° 28%
Сабота 10.07.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +22° 75%
06-12 +20° 74%
12-18 +31° 40%
18-24 +29° 48%
Недела 11.07.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +20° 79%
06-12 +22° 58%
12-18 +31° 40%
18-24 +29° 57%
Понеделник 12.07.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +21° 79%
06-12 +23° 56%
12-18 +33° 27%
18-24 +30° 34%
Вторник 13.07.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +21° 58%
06-12 +24° 44%
12-18 +34° 22%
18-24 +29° 19%
Среда 14.07.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +21° 43%
06-12 +24° 53%
12-18 +36° 25%
18-24 +30° 28%

 

Временска најава:

 

И утре ќе биде многу топло, но облачноста ќе се зголемува, а кон крајот на денот ќе биде нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Нестабилно на повеќе места ќе биде во деновите од викендот, кога во попладневните часови на места ќе има и поинтензивни процеси во форма на невреме со појава на град. Температурата во овие два дена ќе биде пониска за неколку степени.

 

Актуелно предупредување:

 

И денес времето ќе биде сончево и многу топло со максимални температури кои вдолж Повардарието ќе бидат околу 40 степени.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote