in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 1 ОКТОМВРИ

Времето денес:

Променливо облачно и свежо, претпладне во западните и јужните делови со повремен дожд со послаб интензитет. Попладне ќе има намалување на облачноста. Ќе дува слаб до умерен ветер од североисточен правец.

Денес, Петок 01.10.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +15° 94%
06-12 +14° 86%
12-18 +19° 59%
18-24 +14° 60%
Утре, Сабота 02.10.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +11° 58%
06-12 +7° 73%
12-18 +16° 55%
18-24 +17° 47%
Недела 03.10.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +12° 63%
06-12 +8° 72%
12-18 +17° 59%
18-24 +17° 50%
Понеделник 04.10.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +10° 67%
06-12 +9° 80%
12-18 +21° 52%
18-24 +15° 73%
Вторник 05.10.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +10° 72%
06-12 +9° 81%
12-18 +21° 51%
18-24 +17° 68%
Среда 06.10.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +13° 90%
06-12 +13° 94%
12-18 +21° 56%
18-24 +17° 72%
Четврток 07.10.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +15° 88%
06-12 +13° 96%
12-18 +19° 67%
18-24 +14° 74%

Временска најава:

Денес претпладне ќе има повремен локален дожд со послаб интензитет, а попладне ќе настапи стабилизирање на времето. За време на викендот и во првите денови од следната седмица ќе преовладува сончево време со мала до умерена облачност и со пониски утрински температури, а дневните ќе бидат во постепен пораст.

Актуелно предупредување:

До утринските часови ќе има повремени врнежи од дожд, на места пообилни.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote