in

СлаткоСлатко

Временска прогноза за 17 февруари

Времето денес:

 

Претпладне умерено облачно, попладне сончево со мала локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од западен и северозападен правец.

Во Скопје претпладне со мала до умерена облачност, попладне сончево. Ќе дува слаб северозападен ветер.
Продолжува периодот на стабилно и потопло време, а особено топло ќе биде за време на викендот кога дневната температура ќе биде над просекот за овој период од годината. Во понеделник во западните делови ќе има преодно зголемување на облачноста со услови за слаб локален дожд.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote