in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 18 АВГУСТ

Времето денес:

Сончево и топло со мала до умерена облачност. Ќе дува умерен, a вдолж Повардарието повремено засилен ветер од северен правец. Попладне и кон крајот на денот ќе има локална појава на пороен дожд и грмежи. УВ=8

Денес, Среда 18.08.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +21° 65%
06-12 +20° 63%
12-18 +32° 35%
18-24 +23° 42%
Утре, Четврток 19.08.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +21° 48%
06-12 +16° 62%
12-18 +27° 29%
18-24 +30° 27%
Петок 20.08.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +23° 69%
06-12 +16° 63%
12-18 +29° 32%
18-24 +30° 31%
Сабота 21.08.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +22° 69%
06-12 +21° 67%
12-18 +30° 38%
18-24 +25° 40%
Недела 22.08.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +19° 57%
06-12 +20° 50%
12-18 +32° 24%
18-24 +26° 33%
Понеделник 23.08.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +19° 64%
06-12 +20° 50%
12-18 +32° 24%
18-24 +26° 21%
Вторник 24.08.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +20° 42%
06-12 +20° 58%
12-18 +34° 26%
18-24 +27° 28%

Временска најава:

Во следните денови ќе се задржи сончево време со умерена облачност. Во попладневните часови ќе има локална појава на пороен дожд и грмежи. Денес ќе дува умерен, а вдолж Повардарието засилен ветер од северен правец што ќе предизвика дневната температура во следните денови да биде пониска за неколку степени.

Актуелно предупредување:

Нема

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote