in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 24 АВГУСТ

Времето денес:

Сончево и топло со мала до умерена локална облачност и со слаб до умерен ветер од јужен правец. УВ=8

Денес, Вторник 24.08.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +19° 49%
06-12 +20° 54%
12-18 +31° 29%
18-24 +27° 52%
Утре, Среда 25.08.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +19° 73%
06-12 +18° 81%
12-18 +27° 43%
18-24 +27° 39%
Четврток 26.08.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +19° 70%
06-12 +16° 88%
12-18 +25° 50%
18-24 +27° 40%
Петок 27.08.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +17° 73%
06-12 +18° 59%
12-18 +29° 23%
18-24 +26° 29%
Сабота 28.08.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +18° 61%
06-12 +18° 49%
12-18 +31° 29%
18-24 +27° 39%
Недела 29.08.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +19° 73%
06-12 +19° 55%
12-18 +29° 33%
18-24 +24° 44%
Понеделник 30.08.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +18° 84%
06-12 +17° 83%
12-18 +27° 34%
18-24 +24° 35%

Временска најава:

Утре во попладневните часови ќе биде нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Изолирана појава на нестабилност претежно во планинските подрачја ќе има и во четврток. Ќе дува умерен до засилен ветер од југозападен и западен правец, а дневната температура ќе биде во опаѓање. Потоа во следните денови се очекува претежно стабилно и потопло време.

Актуелно предупредување:

Нема

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote