in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 9 ОКТОМВРИ 2023

Времето денес:

 

Вдолж Повардарието умерен северен ветер ќе има и во утринските часови. Преку денот ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност, посвежо и ќе дува умерен, а долж Повардарието краткотрајно засилен ветер од северен правец (на места до 60км/ч).

Во Скопје сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува умерен во делови од котлината и повремено засилен ветер од северен правец.

Утре претежно во западните делови од земјата и во среда на југоистокот ќе има локално зголемување на облачноста и услови за појава на краткотраен дожд. Денес краткотрајно и особено во вторник вдолж Повардарието ќе дува умерен до засилен северозападен ветер.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote