in

Временска прогноза за 01.01.2021

Времето денес:

Претежно сончево. Во западните делови со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од јужен правец.

времепрогноза°Cвлажност
00-06+6°69%
06-12+4°71%
12-18+9°59%
18-24+5°60%

Временска најава:

Денес и утре ќе преовладува стабилно и суво време со мала до умерена облачност. Утре попладне облачноста ќе се зголеми и во текот на ноќта кон недела ќе има врнежи од дожд. На планините на северозапад врнежите ќе бидат од снег. Пообилни врнежи се очекуваат во понеделник.

Актуелно предупредување:

Нема

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote