in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 1 АПРИЛ

Времето денес:

Променливо облачно со повремени врнежи од дожд. Попладне на повеќе места ќе биде нестабилно со пороен дожд и грмежи. Локално ќе има појава на невреме со интензивен пороен дожд, силен ветер и услови за ретка појава на ситен град.

Денес на повеќе места времето ќе биде нестабилно со пороен дожд и грмежи. Локално ќе има појава на невреме со интензивен пороен дожд, силен ветер и услови за ретка појава на ситен град. Потоа во следните денови ќе се задржи променливо облачно и посвежо време со повремени локални врнежи од дожд, а на планините од снег.

Денес, Петок 01.04.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +11° 94%
06-12 +12° 93%
12-18 +17° 53%
18-24 +14° 65%
Утре, Сабота 02.04.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +7° 65%
06-12 +6° 87%
12-18 +15° 47%
18-24 +14° 30%
Недела 03.04.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +6° 77%
06-12 +3° 65%
12-18 +11° 58%
18-24 +11° 38%
Понеделник 04.04.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +4° 81%
06-12 +5° 76%
12-18 +12° 50%
18-24 +10° 89%
Вторник 05.04.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +7° 93%
06-12 +7° 93%
12-18 +11° 78%
18-24 +11° 87%
Среда 06.04.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +8° 78%
06-12 +8° 81%
12-18 +19° 40%
18-24 +13° 50%
Четврток 07.04.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +9° 78%
06-12 +9° 76%
12-18 +19° 30%
18-24 +12° 37%

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote