in

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 1 АПРИЛ

ВРЕМЕТО ДЕНЕС:

Сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од северен правец.

времепрогноза°Cвлажност
00-06+6°66%
06-12+7°66%
12-18+19°40%
18-24+14°55%

ВРЕМЕНСКА НАЈАВА:

Од утре и во деновите од викендот ќе има промена на времето кога ќе преовладува променливо облачно време со повремени врнежи од дожд. На места врнежите ќе бидат поројни и пообилни, локално и над 20л/м2, проследени со појава на грмежи и засилен ветер. Поради продор на постудена воздушна маса во недела на планините и на некои повисоки места се очекуваат врнежи од снег и позначително опаѓање на дневните температури.

АКТУЕЛНО ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ:

Нема

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote