in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 1 ДЕКЕМВРИ

Времето денес:

Утрото студено, преку денот сончево со мала, а во западните делови со умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од западен правец.

Денес, Среда 01.12.2021
време прогноза °C влажност
00-06 -2° 49%
06-12 -1° 57%
12-18 +6° 60%
18-24 +1° 65%
Утре, Четврток 02.12.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +5° 90%
06-12 -1° 79%
12-18 +6° 69%
18-24 +5° 87%
Петок 03.12.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +5° 85%
06-12 +5° 93%
12-18 +12° 74%
18-24 +9° 95%
Сабота 04.12.2021
време прогноза °C влажност
18-24 +5° 85%
18-24 +4° 76%
18-24 +8° 61%
18-24 +2° 73%
Недела 05.12.2021
време прогноза °C влажност
18-24 +1° 87%
18-24 87%
18-24 +9° 74%
18-24 +6° 94%
Понеделник 06.12.2021
време прогноза °C влажност
18-24 +7° 97%
18-24 +6° 98%
18-24 +11° 90%
18-24 +7° 84%
Вторник 07.12.2021
време прогноза °C влажност
18-24 +6° 89%
18-24 +4° 92%
18-24 +5° 61%
18-24 +1° 76%

Временска најава:

Денес и утре времето ќе биде стабилно со ниски утрински температури кои насекаде ќе се спуштаат под нула и ќе бидат во интервал од -10 до -2 степена. Од петок ќе преовладува променливо облачно време со повремени врнежи од дожд. На планините и на некои повисоки места врнежите повремено ќе преминуваат во снег.

Актуелно предупредување:

Денес и утре времето ќе биде стабилно со ниски утрински температури кои насекаде ќе се спуштаат под нула и ќе бидат во интервал од -10 до -2 степена.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote