in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 1 ФЕВРУАРИ

Времето денес:

Облачно со врнежи претежно од снег, вдолж Повардарието од дожд и снег, а на југоистокот претежно од дожд. Пообилни врнежи ќе има во северозападните делови. На повеќе места ќе се формира снежна покривка, а на планините ќе се зголеми. Во северните и западните делови се очекува да наврнат од 5 до 10 см снег, а на северозапад и над 15 см нов снег. Попладне ќе дува умерен, а вдолж Повардарието засилен ветер од северен правец.

Денес, Вторник 01.02.2022
време прогноза °C влажност
00-06 -1° 80%
06-12 -1° 74%
12-18 +1° 93%
18-24 +2° 85%
Среда 02.02.2022
време прогноза °C влажност
00-06 -5° 83%
06-12 -3° 85%
12-18 +2° 65%
18-24 +2° 67%
 
време прогноза °C влажност
18-24 -5° 82%
18-24 -2° 64%
18-24 +4° 45%
18-24 45%
Петок 04.02.2022
време прогноза °C влажност
18-24 -7° 74%
18-24 -9° 67%
18-24 +1° 64%
18-24 -1° 66%
Сабота 05.02.2022
време прогноза °C влажност
18-24 -5° 58%
18-24 -7° 59%
18-24 +4° 67%
18-24 +2° 80%
Недела 06.02.2022
време прогноза °C влажност
18-24 -4° 95%
18-24 -5° 84%
18-24 +6° 57%
18-24 +2° 50%

Временска најава:

Под влијание на влажен бран утре ќе има врнежи претежно од снег, вдолж Повардарието од дожд и снег, а на југоистокот претежно од дожд. Пообилни врнежи ќе има во северозападните делови. На повеќе места ќе се формира снежна покривка, а на планините ќе се зголеми. Во северните и западните делови се очекува да наврнат од 5 до 10 см снег, а на северозапад и над 15 см нов снег.
Од среда следува период на стабилно време, во четврток со засилен северен ветер.

Актуелно предупредување:

Нема

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote