in

Временска прогноза за 1 февруари

Времето денес:

Променливо облачно со сончеви периоди, попладне со слаб локален дожд, на планините на северозапад со слаб снег. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец.

времепрогноза°Cвлажност
00-06+4°92%
06-12+4°85%
12-18+14°67%
18-24+8°76%

Временска најава:

Утре ќе преовладува oблачно време, на места со слаби врнежи од дожд. Од среда следува период на стабилно време со натпросечни дневни температури и со услови за магла по одделни котлини.

Актуелно предупредување:

Нема

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote