in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 1 ЈУЛИ

Времето денес:

 

Сончево и многу топло со мала локална облачност. Ќе дува умерен, повремено засилен ветер претежно од западен правец. УВ=9

Денес, Четврток 01.07.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +21° 49%
06-12 +25° 48%
12-18 +36° 19%
18-24 +29° 29%
Утре, Петок 02.07.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +22° 66%
06-12 +18° 59%
12-18 +29° 36%
18-24 +30° 40%
Сабота 03.07.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +20° 50%
06-12 +17° 82%
12-18 +28° 31%
18-24 +29° 26%
Недела 04.07.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +17° 63%
06-12 +21° 48%
12-18 +32° 23%
18-24 +31° 26%
Понеделник 05.07.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +22° 50%
06-12 +24° 42%
12-18 +32° 26%
18-24 +26° 29%
Вторник 06.07.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +19° 56%
06-12 +22° 59%
12-18 +31° 34%
18-24 +29° 41%
Среда 07.07.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +20° 74%
06-12 +25° 65%
12-18 +33° 37%
18-24 +30° 48%

 

Временска најава:

 

Уште денес насекаде во земјата ќе биде активно жолто ниво за опасност од високи температури. Од утре температурата ќе биде пониска за неколку степени, а облачноста повремено ќе се зголемува и ќе има услови за изолирана појава на локален пороен дожд со ретки грмежи.

 

Актуелно предупредување:

 

Денес времето ќе биде сончево и многу топло со температури кои на југоистокот и вдолж Повардарието ќе бидат околу 40 степени. Насекаде во земјата ќе биде активно жолто ниво за опасност од високи температури.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote