in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 1 ЈУНИ

Времето денес:

Сончево и топло со мала до умерена локална облачност и со слаб до умерен ветер од променлив правец. Попладне ќе има изолирана појава на краткотраен пороен дожд и грмежи, особено во источните делови. УВ=8

Следува период на топло време со изолирана појава на нестабилност во попладневните часови со краткотраен пороен дожд, грмежи и засилен ветер, особено за време на викендот.

Денес, Среда 01.06.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +15° 72%
06-12 +19° 66%
12-18 +30° 34%
18-24 +25° 53%
Утре, Четврток 02.06.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +20° 73%
06-12 +15° 73%
12-18 +28° 42%
18-24 +29° 46%
Петок 03.06.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +20° 85%
06-12 +17° 78%
12-18 +30° 43%
18-24 +30° 49%
Сабота 04.06.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +18° 90%
06-12 +22° 65%
12-18 +28° 37%
18-24 +25° 55%
Недела 05.06.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +18° 72%
06-12 +22° 60%
12-18 +32° 31%
18-24 +27° 40%
Понеделник 06.06.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +17° 72%
06-12 +22° 55%
12-18 +31° 30%
18-24 +26° 58%
Вторник 07.06.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +18° 71%
06-12 +21° 76%
12-18 +31° 41%
18-24 +25° 55%

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote