in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 1 ЈУНИ

Времето денес:

 

Променливо облачно и свежо со локални врнежи од дожд и со ретки грмежи. Ќе дува слаб до умерен, а вдолж Повардарието засилен ветер од северозападен правец. УВ=6

 

Денес, Вторник 01.06.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +9° 67%
06-12 +13° 57%
12-18 +16° 40%
18-24 +14° 53%
Утре, Среда 02.06.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +12° 63%
06-12 +7° 74%
12-18 +20° 27%
18-24 +21° 23%
Четврток 03.06.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +14° 58%
06-12 +8° 74%
12-18 +21° 28%
18-24 +22° 26%
Петок 04.06.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +12° 67%
06-12 +15° 47%
12-18 +23° 24%
18-24 +19° 39%
Сабота 05.06.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +11° 69%
06-12 +16° 48%
12-18 +24° 26%
18-24 +21° 39%
Недела 06.06.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +13° 61%
06-12 +16° 49%
12-18 +24° 30%
18-24 +23° 34%
Понеделник 07.06.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +17° 58%
06-12 +18° 64%
12-18 +24° 39%
18-24 +22° 51%

 

Временска најава:

 

Од утре следува период на стабилно и потопло време со пораст на температурите на воздухот.

 

Актуелно предупредување:

 

Нема

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote