in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 1 МАЈ 2023

Времето денес:

 

Променливо облачно со повеќе сончеви периоди во североисточниот дел од земјата. Од пладневните часови ќе има повремен локален дожд и појава на грмежи. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец.

Во Скопје променливо облачно со сончеви периоди и со слаб до умерен ветер од југоисточен правец. Попладне во делови од котлината ќе има услови за краткотраен дожд.

Утре ќе има повремени врнежи од дожд, кои ќе започнат во западните делови, каде ќе бидат и пообилни, а кон крајот на денот и во текот на ноќта ќе се прошират насекаде. Потоа во следните два дена во попладневните часови ќе има локални врнежи од дожд и појава на грмежи. Дневните температури од петок ќе бидат во пораст.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote