in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 1 МАЈ

Времето денес:

 

Умерено до значително облачно и топло со слаб до умерен ветер од јужен правец. Попладне и во текот на ноќта претежно во западните делови ќе има врнежи од дожд.

 

 

Денес, Сабота 01.05.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +15° 69%
06-12 +17° 72%
12-18 +23° 56%
18-24 +22° 67%

 

Временска најава:

 

Утре ќе се задржи натпросечно топло, а од понеделник дневната температура ќе се намали. Во вторник ќе има локални врнежи од дожд, а температурата дополнително ќе се намали за неколку степени.

 

Актуелно предупредување:

 

Нема

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote