in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 1 МАРТ

Времето денес:

Денеска времето во Македонија ќе биде променливо облачно и студено, претежно во западните и јужните делови со повремени врнежи од снег. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец, а дневните температури ќе се движат од -4 до 5 Целзиусови степени.

Во Скопје максималната дневна температура ќе достигне до 5 степени, Маврово -4, Охрид 0, Битола 1, Крива Паланка 2, Берово 1, Кавадарци и Дојран 5.

Утре времето ќе биде променливо облачно и студено со сончеви периоди. Ќе дува слаб до умерен, а вдолж Повардарието повремено засилен ветер од северозападен правец. Дневните температури ќе се движат од -2 до 9 степени.

Денес, Вторник 01.03.2022
време прогноза °C влажност
00-06 -1° 86%
06-12 77%
12-18 +4° 59%
18-24 +3° 73%
Утре, Среда 02.03.2022
време прогноза °C влажност
00-06 -1° 68%
06-12 -2° 79%
12-18 +5° 48%
18-24 +3° 50%
Четврток 03.03.2022
време прогноза °C влажност
00-06 64%
06-12 -3° 84%
12-18 +6° 47%
18-24 +3° 55%
Петок 04.03.2022
време прогноза °C влажност
18-24 65%
18-24 -2° 63%
18-24 +9° 45%
18-24 +5° 52%
Сабота 05.03.2022
време прогноза °C влажност
18-24 +2° 56%
18-24 +1° 78%
18-24 +7° 73%
18-24 +6° 92%
Недела 06.03.2022
време прогноза °C влажност
18-24 +3° 92%
18-24 +2° 94%
18-24 +11° 58%
18-24 +7° 64%
Понеделник 07.03.2022
време прогноза °C влажност
18-24 +4° 79%
18-24 +4° 86%
18-24 +9° 66%
18-24 +8° 80%

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote