in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 1 НОЕМВРИ

Времето денес:

Утрото ќе биде ведро и студено со утринска магла по одделни котлини, а преку денот сончево со мала локална облачност. Кон крајот на денот облачноста ќе се зголеми. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец.

Денес, Понеделник 01.11.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +3° 78%
06-12 +5° 90%
12-18 +16° 67%
18-24 +7° 76%
Утре, Вторник 02.11.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +7° 98%
06-12 +6° 97%
12-18 +13° 83%
18-24 +11° 94%
Среда 03.11.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +10° 95%
06-12 +6° 94%
12-18 +15° 83%
18-24 +12° 83%
Четврток 04.11.2021
време прогноза °C влажност
18-24 +10° 98%
18-24 +9° 98%
18-24 +20° 79%
18-24 +13° 96%
Петок 05.11.2021
време прогноза °C влажност
18-24 +11° 98%
18-24 +10° 96%
18-24 +20° 79%
18-24 +13° 88%
Сабота 06.11.2021
време прогноза °C влажност
18-24 +10° 82%
18-24 +9° 83%
18-24 +20° 61%
18-24 +11° 94%
Недела 07.11.2021
време прогноза °C влажност
18-24 +8° 100%
18-24 +7° 100%
18-24 +20° 67%
18-24 +12° 84%

Временска најава:

Утре ќе биде претежно облачно и посвежо со врнежи од дожд, особено претпладне. Потоа во следните денови ќе преовладува стабилно време со умерен, на места засилен ветер од јужен правец. Температурите ќе бидат во значителен пораст.

Актуелно предупредување:

Нема

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote