in

СлаткоСлатко

Временска прогноза за 1 октомври

Времето денес:

 

Претпладне променливо облачно со сончеви периоди. Попладне најпрвин во западните, а во вечерните и ноќните часови и во останатите подрачја времето ќе биде облачно со повремен дожд. Наместа врнежите ќе бидат поројни и пообилни, проследени со грмежи и засилен до силен ветер. Локално ќе има услови за појава на невреме.

Во Скопската Котлина променливо облачно со кратки сончеви периоди. Во вечерните и ноќните часови облачно со повремен дожд. Во делови од котлината врнежите повремено ќе бидат поројни и пообилни, проследени со грмежи, засилен до силен ветер, а ќе има и услови за појава на краткотрајно невреме.

 

Денес претпладне времето ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Попладне најпрвин во западните, а во вечерните и ноќните часови и во останатите подрачја ќе биде облачно со повремен дожд. Наместа врнежите ќе бидат поројни и пообилни, проследени со грмежи и засилен до силен ветер. Локално ќе има услови за појава на невреме. Од утре и во деновите потоа ќе преовладува претежно стабилно време. Ќе дува засилен до силен северен ветер и температурите постепено ќе опаѓаат.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote